با این اسانس‎ها، پشه‌ها را فراری دهید

جالبانه: ما دوست داریم که در تابستان به بیرون از خانه برویم، در پارک قدم بزنیم، هوای تازه بخوریم و در چمن‌ها پابرهنه بدویم، اما تمام این حس‌های خوب با وجود پشه‌هایی که مدام دورمان می‌چرخند، از بین می‌رود. اما چه کنیم که از شر این حشرات خلاص شویم؟ در ادامه برخی از ترفند‌های فراری دادن پشه‌ها به کمک اسانس‌ها را برایتان آورده ایم.

پودر وانیل

با این اسانس‎ها پشه‌ها را فراری دهید

شما می‌توانید با ترکیب پودر وانیل و لوسیون بچه به میزان ۱ به ۱۰، معجونی درست کنید که پشه‌ها را فراری دهد. اگر لوسیون کودک ندارید، می‌توانید به جای آن از آب استفاده کنید. وانیل را در کمی آب مخلوط کنید و آن را به بدن تان بمالید.


آنیس، گل میخک، ریحان و اکالیپتوس

با این اسانس‎ها پشه‌ها را فراری دهید

روغن‌های گیاهانی، چون آنیس، گل میخک، ریحان و اکالیپتوس قادر به دور کردن پشه‌ها هستند؛ بنابراین اگر مقداری از آن‌ها را به پوست تان بزنید، پشه‌ها را فراری می‌دهید. برای این کار، ۵ تا ۱۰ قطره از هر کدام از آن‌ها را درون یک لیوان آب بریزید و آن را به پوست تان بمالید یا این که آن را روی وسایل گرمایشی مانند گاز یا شمع اسپری کنید. جدا از اینها، شما می‌توانید یک پنبه بردارید، آن را به روغن آغشته کنید و روی طاقچه پنجره قرار دهید.


آقطی سفید

با این اسانس‎ها پشه‌ها را فراری دهید

آقطی سفید تازه را در اتاق تان قرار دهید. این گیاه خیلی راحت با اسانسی که دارد، پشه‌ها را از شما دور می‌کند؛ اما مراقب باشید، زیرا میزان زیاد این گیاه، می‌تواند برای شما هم آزاردهنده باشد و در خواب تان اختلال ایجاد کند؛ بنابراین بهتر است که این گیاه را شب‌ها از اتاق تان خارج کنید.

حتما بخوانید
به این ۱۰ دلیل سفر کنید، حتی اگر پول کافی ندارید!

میخک صدپر

با این اسانس‎ها پشه‌ها را فراری دهید

۵ گرم از میخک صدپر را در یک لیوان آب بریزید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. ۱۰ قطره از این معجون را با یک قاشق چای خوری از هر عطری که خواستید مخلوط کنید و آن را به نقاطی از بدن تان که پوشیده نیست بمالید. حال شما می‌توانید با خیال راحت تا ۲ ساعت بیرون از خانه بمانید، بدون این که پشه‌ها به سمت تان بیایند.


ارس

با این اسانس‎ها پشه‌ها را فراری دهید

اگر در بیرون از منزل، به فکر روشن کردن آتیش هستید و در آن واحد می‌خواهید از شر پشه‌ها هم خلاص شوید، چند عدد شاخه ارس یا سرو کوهی را داخل آتش بیاندازید. از بوی این گیاه، پشه‌ها فراری می‌شوند.


روغن سدر

با این اسانس‎ها پشه‌ها را فراری دهید

روغن سدر نه تنها پشه ها، بلکه مگس و سوسک‌ها را هم فراری می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید با یک تیر، ۳ نشان بزنید و با خیال راحت در محیطی باز بنشینید.


گل بابونه

با این اسانس‎ها پشه‌ها را فراری دهید

گل بابوبه یکی از روش‌های قدیمی برای فراری دادن پشه‌ها بوده است. گل، ساقه و حتی برگ‌های این گیاه، سلول‌های عصبی پشه‌ها را تحریک کرده و آن‌ها را دور می‌کند. شما می‌توانید چند شاخه از این گیاه را در محلی که نشسته‎‎اید بگذارید و بدون مزاحمت پشه‎ها، از هوا آزاد لذت ببرید.


گندم

با این اسانس‎ها پشه‌ها را فراری دهید

در قدیم، مردم از گندم برای فراری دادن پشه‌ها استفاده می‌کردند. امروزه نیز شما می‌توانید این ترفند را به کار گیرید. یک دسته از ریشه گندم را آسیاب کنید و آن را با مقداری آب، ۳ بار بجوشانید. با این کار، معجون شما رنگی زرد پیدا خواهد کرد. حال دست و صورت تان را با این مایع بشویید، آنوقت می‌بینید که هیچ پشه‌ای به شما نزدیک نخواهد شد.

حتما بخوانید
همه چیز درباره طلاق توافقی و مراحل آن

ریحان

با این اسانس‎ها پشه‌ها را فراری دهید

مقداری ریحان تازه بردارید و آن را بکوبید. سپس آن‌ها را به پوست تان بمالید.


روغن سرخ کردنی، شامپو و سرکه

با این اسانس‎ها پشه‌ها را فراری دهید

یکی دیگر از معجون‌هایی که دشمن پشه هاست، معجون روغن سرخ کردنی، شامپو و سرکه است. این مواد را با اندازه یکسان، هم مخلوط کنید و آن‌ها را هم بزنید تا کفی سفید رنگ روی مایع تان پدیدار شود. این مایع بوی بدی ندارد و برای شما و فرزندان تان آزاردهنده نخواهد بود.

منبع: brightside

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code