خواص خوراکی سرکه سیب

حتماً در مورد خاص مختلف سرکه سیب شنیده‌اید. البته تمام آنچه درباره سرکه‌سیب گفته می شود از نظر علمی ثابت شده نیست. پس لازم است که واقعیات را از تصورات اشتباه جدا کنیم در این مطلب تمام فواید و مضرات سرکه سیب را لیست خواهیم کرد.

خواص خوراکی سرکه سیب

نکات ایمنی

سرکه سیب خاصیت اسیدی دارد و نوشیدن آن بهتر است به صورت رقیق شده باشد. برای مصرف سرکه سیب ۱ یا حداکثر دو قاشق از آن را به یک لیوان آب اضافه کنید. در غیر این صورت میزان اسید آن زیاد خواهد بود و مشکل ساز است. بو کردن سرکه سیب غلیظ می تواند باعث سوختگی ریه ها شود.

همچنین بعضی از غذاها اثر سرکه را کم یا بیشتر میکنند. پس برای اطمینان بهتر است سرکه سیب رقیق شده را با معده خالی مصرف کنید. همچنین از خوردن سرکه سیب پیش از خواب دوری کنید.

در ادامه خواص نوشیدن سرکه سیب رقیق شده را لیست می کنیم:

نکات سرکه سیب

افزایش اسید استیک بدن

اسید استیک از ترکیبات اصلی سرکه سیب است. این اسید کاربردهای پزشکی فراوانی دارد؛ از جمله اسید استیک دارویی برای مشکلات مجرای گوش تجویز می شود. همچنین بر اساس بعضی از تحقیقات این اسید در کنترل فشار خون و پاکسازی شریان هم مفید است. همچنین احتمالاً در کاهش فشار خون هم مفید است.

مزایای سرکه سیب

سرکه سیب برای بیماران دیابتی

تحقیقات نشان می دهد که سرکه سیب حساسیت به انسولین را در افرادی که نسبت به انسولین مقاوم شده اند افزایش می دهد. پس برای کاهش قندخون می توانید سرکه سیب را همراه با سالاد مصرف کنید. به طور کلی قرار دادن سرکه سیب در رژیم بیماران دیابتی مفید است. اگر مبتلا به دیابت نوع ۲ هستید حتماً پیش از مصرف سرکه سیب با پزشک خود مشورت کنید.

دیابت

سرکه سیب و کاهش وزن

تبلیغات زیادی می گوید که سرکه سیب اثر معجزه آسایی بر لاغری دارد. اما این تبلیغات غلط است. در واقع در این مورد شواهد کافی وجود ندارد و امکان اظهار نظر نیست. البته بعضی از شواهد نشان می دهد که سرکه سیب اشتها را کاهش می‌دهد و از آن طرف شاید بتواند و به لاغر شدن کمک کند. ولی سرکه سیب به تنهایی اثری برای کاهش وزن ندارد و بهترین و موثرترین روش لاغری مصرف غذای سالم و ورزش منظم است.

حتما بخوانید
طرز تهیه خیار شور با تخم شوید

فواید سرکه سیب

سرکه سیب و کاهش بیماری های قلبی

تحقیقات بر روی موش ها نشان داد که وجود اسید استیک در رژیم غذایی میزان کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش میدهد. تری گلیسرید یک چربی است که احتمال ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می‌دهد.

همچنین سرکه سیب اسید کلروژنیک هم دارد که برای کاهش بیماری قلبی مفید است. همچنین اسید استیک می تواند فشار خون را پایین بیاورد. در تنها تحقیقی که روی انسان‌ها انجام شده نشان داده شد که زن هایی که سالاد شان را با روغن و سرکه می خورند کمتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی قرار دارند. پس به طور کلی اگرچه نتایج امیدوارکننده است ولی همچنان شواهد کافی در این مورد وجود ندارد؛ اما خوردن سالاد با سرکه سیب مبی ضرر است.

فواید سرکه سیب

سرکه سیب و جذب بیشتر مواد مغذی

همان طور که می دانید محیط معده بسیار اسیدی است. محیط اسیدی به استریل بودن و کشتن میکروب ها کمک می کند. اگر اسیدیته معده کاهش پیدا کند باکتری های مضر شروع به رشد خواهند کرد و باعث سوء هاضمه رودل و نفخ میشود. در این صورت ویتامین ها کمتر جذب می شود. در موارد حاد حتی باعث سرطان میشود. پس منطقی است که با مصرف سرکه اسیدیته معده را زیاد کنید. البته توجه کنید که نوشیدن سرکه زیاد اصلا مفید نیست.

خواص غیر خوراکی سرکه سیب

کاهش احتمال بروز سوزش معده

اگر بیش از دوبار در ماه دچار سوزش معده می شوید ممکن است به بیماری رفلکس اسید معده مبتلا باشید. بعضی از نوشیدنی های اسیدی می توانند برای این بیماری مفید باشند که از جمله آن سرکه سیب آبلیمو و قهوه است. البته برای این منظور سرکه باید با آب قاطی شود چون قلیایی تر می شود. البته به این نکات هم توجه کنید:

  • اگر سوزش معده به خاطر زخم معده یا زخم نای می باشد سرکه سیب باعث بدتر شدن شما می شود.
  • اگر سوزش معده به خاطر چیزی باشد که خورده‌اید اضافه کردن اسید استیک به خنثی کردن اسید معده کمک میکند.
حتما بخوانید
۱۷ کاری که پیش از بارداری باید انجام دهید

به هر حال بهتر است که پیش از مصرف سرکه با پزشک خود مشورت کنید.

بهبود گوارش

تنظیم ph بدن

به طور کلی سرکه بسیار اسیدی است. ولی برخلاف باقی سرکه ها سرکه سیب اثر قلیایی کننده دارد. یعنی اگر چه این مایع اسیدی است ولی پس از تجزیه در بدن شما محیط را قلیایی میکند. بسیاری از ویروسها باکتریها در محیط قلیایی قادر به زیست نیستند. اگر بدن به اندازه کافی قلیایی نباشد شروع به برداشت کلسیم می کند و ممکن است باعث کاهش تراکم استخوان شود.

البته این رژیم مخالفانی هم دارد.

بهتر شدن هضم و گوارش

سرکه سیب دارای ۵ نوع پروبیوتیک مختلف است. البته زمانی که سرکه را مصرف می‌کنید، ممکن است این پروبیوتیکها زنده نباشند.

البته سرکه سیب دارای ماده ای به نام پری بیوتیک هم هست که در ته ظرف ته نشین میشود. این ماده جذب گلوکز را کاهش می دهد. برای بهره مند شدن از خواص آن قبل از مصرف سرکه سیب بطری را به خوبی تکان دهید تا رسوب پروبیوتیک در مایع پخش شود.

افزایش بازده ماهیچه ها

بسیاری از ورزشکاران از سرکه استفاده می کنند. در بعضی تحقیقات نشان داده که سرکه گرفتگی عضلات را متوقف میکند. احتمالاً این به دلیل وجود پتاسیم در سرکه است. همچنین ظاهراً سرکه سوخت و ساز را افزایش میدهد و انرژی بیشتری برای تمرین خواهید داشت.

تعریق زیاد ورزش

محافظت در برابر سرطان

یک تحقیق نشان داد که سرکه تاثیر ضد توموری دارد. البته سرکه‌ برنج در این زمینه مفید تر از سرکه سیب است. البته سرکه به هیچ عنوان نمی‌تواند به طور معجزه آسایی باعث درمان سرطان شود. صرفاً ممکن است در کاهش رشد سلول‌های سرطانی مفید باشد.

حتما بخوانید
خواص غیر خوراکی سرکه سیب

تازه شدن نفس

بوی بد دهان معمولا به علت حضور باکتری‌ها است پس از قرقره کردن سرکه می‌تواند برای کاهش بوی بد مفید باشد. البته این محصول به اندازه محصولاتی که به طور خاص برای درمان بوی بد دهان تولید شدند موثر نیست. همچنین سرکه به شدت اسیدی است و می‌تواند باعث آسیب به مینای دندان شود. همچنین سرکه برای سفید شدن دندان مناسب نیست و چنین ادعایی غلط است.

بهتر است که هنگام نوشیدن سرکه از نی استفاده کنید وبلافاصله پس از نوشیدن سرکه مسواک نزنید. بهتر از نیم ساعت صبر کنید تا مینای دندان آسیب نبیند.

سرکه سیب

کنترل عفونت قارچی

بعضی از افراد معتقدند که سرکه برای سم زدایی بدن مناسب است و همچنین میگویند که پتاسیم سرکه در باز کردن مخاط مفید است. البته ادعای آنها می‌تواند درست باشد، ولی فعلاً شواهد کافی برای اثبات آن از لحاظ علمی وجود ندارد.

با مصرف سرکه این مواد را دریافت می کنید:

  • کلسیم دو درصد مقدار مورد نیاز روزانه
  • پتاسیم دو درصد مقدار مورد نیاز روزانه
  • آهن ۳ درصد مقدار مورد نیاز روزانه
  • منیزیم ۳ درصد مقدار مورد نیاز روزانه
  • پتاسیم ۵ درصد از مقدار مورد نیاز روزانه
  • منگنز 30 درصد از مقدار مورد نیاز روزانه

منگنز یک ماده ضروری برای بدن است که به تولید استخوان در بدن کمک می کند. همچنین قند خون را کنترل می‌کند و با رادیکال‌های آزاد میجنگد. همچنین منگنز نقش مهمی در تولید کلاژن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *