راهنمای تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن کفش های سفید یکی از دغدغه های دارندگان این کفش ها است. کفش های سفید از محبوب ترین کفش ها برای تمام دختران و پسران هستند. متاسفانه کفش های سفید به راحتی کثیف می‌شوند یا لژ آنها زرد میشود. برای اینکه بدانید چگونه این کفش ها را تمیز کنید با ما تا پایان این مقاله همراه شوید. در نینجا ما تمام موادی که برای تمیز کردن کفش سفید به کار میرود را لیست کرده ایم:

شامپوی ملایم

نظافت کفش سفید

اگر بر روی کفش شما لکه روغنی ایجاد شده بهترین انتخاب استفاده از شامپوی ملایم است. هر زمان که کفش شما لکه روغن پیدا کرد بلافاصله باید یک دستمال کهنه را آغشته به شامپوی ملایم و آب ولرم کنید، و آن لکه را به آرامی از بین ببرید. می توانید به جای دستمال از مسواک استفاده کنید.

مایع سفید کننده

در موارد ضروری می‌توان از مایع سفید کننده برای تمیز کردن کفش سفید استفاده کرد. البته نکته مهمی که باید آن را رعایت کنید، رقیق کردن مایع سفید کننده با آب است. برای تمیز کردن کفش سفید تان با مایع سفیدکننده، به ازای یک پیمانه سفید کننده از ۵ پیمانه آب استفاده کنید. اگر لکه مورد نظرتان زرد رنگ است و به راحتی پاک نمی شود، می‌توانید از مایع سفید کننده بیشتری استفاده کنید. برای استفاده از مایع سفید کننده یک پارچه را در مایع سفید کننده رقیق شده با آب فرو برده، بر روی سطح کفش بکشید. فراموش نکنید که بعداً کفش را با آب ولرم آبکشی کنید.

سرکه

تمیز کردن کفش های سفید

سرکه مناسب پاک کردن لکه های کوچک و جزئی و گرد و خاک و کثیفی از روی کفش است. برای تمیز کردن کفش با سرکه هم لازم است که ابتدا سرکه را رقیق کنید. برای پاک کردن کفش تان از لکه های سطحی، یک دستمال پارچه ای را به محلول سکه رقیق آغشته کرده و کفش خود را با آن تمیز کنید.

حتما بخوانید
چرا بازیگر‌های خوب کمدی، کارگردان‌های خوبی نیستند؟

استفاده از مسواک

تمیز کردن کفش

احتمالاً لبه های لاستیکی و سفید کفشتان بعد از مدتی زرد می شود. برای تمیز کردن لبه های لاستیکی سفید کفش ها باید لبه های کفش تان را مرتبا تمیز کنید. برای تمیز کردن لبه ها، یک مسواک را به محلول آب گرم و صابون آغشته کنید و به لبه های کفش تان بکشید.

از لباسشویی استفاده نکنید

راهنمای تمیز کردن کفش سفید

این نکته مهم است که حتی بندهای سفید کفشتان را هم در لباسشویی نیندازید. برای شستن کتانی های سفید و بندهای آن، آنها را دستی بشویید. برای این کار از ترکیب آب ولرم و صابون ملایم استفاده کنید. کفش و برند ها را داخل محلول گذاشته و با دست بشویید. پس از شستن آنها را در زیر نور آفتاب بگذارید تا خشک شود.

استفاده از دستمال کاغذی

برای اینکه کفش های تان خراب نشوند باید سریع خشک شود. برای سریعتر خشک شدن کفش ها، داخل آن را پر از دستمال کاغذی کنید. چرا که هرچه زودتر خشک شوند احتمال خراب شدن آنها کمتر می شود. دستمال کاغذی سریع رطوبت را به خود جذب میکند و باعث خشک شدن سریع کفش میشود.

لاک سفید

اگر کتانی شما که جنس چرمی و به رنگ سفید دارد بعد از چند سال دچار خط و خش شد، می‌توانید از لاک سفید استفاده کنید. برای پوشاندن خط و خش های کفش های سفید لاک سفید بهترین گزینه است. لازم است که برای پوشاندن خط ها دقت کافی را به خرج دهد دهید تا کفشتان دوباره نو شود.

دوری از خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید به طور مداوم باعث تغییر رنگ در کفش های سفید میشود. پس زمانی که از کفش ها استفاده نمی کنید و بیرون از خانه نیستید، کفش های خود را در یک جا کفشی تاریک و خنک قرار دهید. یک جا کفشی به خوبی از کفش های شما محافظت خواهد کرد.

حتما بخوانید
کفش‌های عجیب و غریبی که توجهتان را جلب می‌کند

 آیا کفش سفید دست و پاگیر است؟

کفس سفید کثیفی

ممکن است با توجه به این مطلب به این نتیجه رسیده باشید که کفش‌سفید دردسرهای زیادی دارد. اما اشتباه می کنید! کفش سفید مناسب ست کردن با انواع استایل ها است و به طور روزمره در استایل شما کاربرد دارد. کفش سفید مناسب تیپ های تابستانی و حتی مناسب مهمانی است. به علاوه کفش سفید هم برای دختران و هم برای پسران مناسب است.  در ضمن کتانی های سفید در سال ۲۰۲۰ ترند هستند. پس مطمئن باشید داشتن این کفش ها، به مراقبت از آن می ارزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *