راهنمای خرید کوله پشتی برای مدرسه

راهنمای خرید کوله پشتی برای مدرسه

انتخاب کوله پشتی مناسب از آن جهت مهم است که این روزها دانش‌آموزان بار سنگینی را با خود به دوش می‌کشند. اگرچه در گذشته تنها چند کتاب برای رفتن به مدرسه لازم بود، این روزها انبوه کتاب و دفتر و لپ‌تاپ و وسایل دیگر در کیف مدرسه جای می گیرد. این انتخاب کوله پشتی را با اهمیت تر می کند. چرا که انتخاب غلط ممکن است باعث آسیب به ستون فقرات و استخوان بندی کودکان شود. با ما همراه باشید تا نکات مهم برای انتخاب کوله پشتی مناسب برای مدرسه را لیست کنیم.

راهنمای خرید کوله پشتی 6

حمایت از ستون فقرات توسط کوله پشتی

راهنمای خرید کوله پشتی 2

یک کوله پشتی خوب باید بتواند از ستون فقرات تا حد امکان حمایت کند. این به این معنی است که بار باید به‌طور مساوی بین دو کتف تقسیم شود. بهتر است که دسته های کوله دارای پد باشند تا فشار اضافی به کتف و کمر و دانش آموز وارد نشود.

همچنین در پشت کوله پشتی که روی کمر قرار میگیرد وجود پد میتواند مفید باشد. به این صورت عضلات پشت دانش آموز درد نمیگیرد و بیش از حد خسته نمی شود.

 

استفاده از کوله های کج و یک طرفه یک اشتباه بزرگ

راهنمای خرید کوله پشتی 3

مشخص است که علت موضوع این است که استفاده از کوله پشتی به صورت یکطرفه به این معنی است که بار به صورت مساوی بین کتف ها تقسیم نخواهد شد. این موضوع به خصوص زمانی که بار شما سنگین است مهم تر است. کوله پشتی بچه ها هم معمولاً سنگین محسوب می شود. پس فرق نمی کند چقدر این جور کوله ها را دوست دارید به هیچ عنوان از آنها استفاده نکنید.

حتما بخوانید
بورس انواع کالا در تهران؛ معدن هرچیز کجاست؟

کوله پشتی های یک طرفه تمام وزن را روی یک شانه می اندازند و این خود باعث فشار بیشتر روی کمر و شانه ها میشود. این موضوع می تواند بعدها باعث انحراف ستون فقرات کودک شود یا اینکه زانو یا ساق پای کودک دچار صدمه شود.

شما نه تنها نباید کوله پشتی های یک بند یک طرفه را بخرید، بلکه در هر شرایطی از یک بند انداختن کوله پشتی های دو بنده هم دوری کنید. چون همان آسیب‌ها را به همراه خواهد داشت.

 

بندهای کوله پشتی باید قابل تنظیم باشد

راهنمای خرید کوله پشتی 4

اهمیت این موضوع به این خاطر است که با بندهای قابل تنظیم میتوان کوله را به کمر نزدیک کرد. این موضوع از آن جهت مهم است که اگر کوله نزدیک به کمر نباشد و از آن فاصله بگیرد وزن کیف بدن را به عقب خواهد کشید. این موضوع باعث می‌شود که فشار بیشتری به کمر وارد شود.

 

وزن کوله

راهنمای خرید کوله پشتی 5

وزن کوله باید سبک باشد. در واقع طبق توصیه پزشکان، کوله نباید بیش از ۱۰ درصد وزن خود دانش آموز باشد.

استفاده از کوله پشتی های سنگین باعث درد در ناحیه گردن و کمر کودک می شود. همچنین این موضوع می تواند با برهم زدن تعادل ستون فقرات باعث انحراف ستون فقرات کودک شود.

پس نه تنها مراقب باشید که بار زیادی روی دوش بچه نباشد بلکه کوله را هم سبک انتخاب کنید. در این صورت میتوانید بار بیشتری در آن حمل کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *