زندگی نامناسب کارگران ویتنامی اپل را از تولید آیفون در این کشور منصرف کرد

زندگی نامناسب کارگران ویتنامی اپل را از تولید آیفون در این کشور منصرف کرد

شرکت اپل در بازدید از کارخانه یکی از تولید کنندگان محصولات خود یعنی «Luxshare»  اعلام کرد احتمال تولید آیفون در این کشور هنوز وجود دارد، اما به شرط بهبودی شرایط زندگی کارگران آن.

«تانگ دو بنگ» مدیر امور بین المللی Luxshare، از بازدید نمایندگان اپل از کارخانه تایوانی این شرکت برای ارزیابی امکان تولید آیفون خبر داد.  بنابر گزارشی از یک خبرگزاری محلی، ونگ بیان داشت که نمایندگان ما کارخانه حاضر در پارک صنعتی «Van Trung» را مورد ارزیابی قرار دادند تا از ابعاد آن، سرمایه گذاری های موجود و همچنین تجهیزات مناسب برای شروع تولید آیفون اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: نماینده های اپل به صورت دائمی شرایط کارگاه Luxshare واقع در «باک گیانگ» را برای ساخت آیفون مورد ارزیابی قرار دادند. سرعت بالای ساخت کارگاه شرکت اپل را تحت تاثیر قرار داد، از طرفی دیگر پتانسیل بالای استان باک کیانگ را تحسین کرده و از کارگران تقدیر به عمل آورد.

کارخانه اپل

کارگران ویتنامی Luxshare

در کشور ویتنام چندین کارخانه مشغول تولید محصولات اپل هستند که این تاسیسات تنها یکی از آنهاست. شرکت اپل در سال گذشته میلادی تصمیم گرفت با کمک Luxshare در این  کشور ایرپاد تولید کند. آهنگ به این موضوع اشاره داشت که پس از سفارش اپل مبنی بر توسعه تولیدات، این کارخانه با مساحت ۳۰ هکتار در مدتی نزدیک به ۵ ماه ساخته شد.

سرمایه گذاری Luxshare در منطقه باک کیانگ  بالغ  بر ۲۷۰ میلیون است. در حال حاضر تعداد افراد  شاغل در مجموعه کارخانه های این شرکت به ۲۸ هزار تن می‌رسد. گفتنی است که اگر این شرکت بتواند مجوز تولید آیفون را از کمپانی اپل دریافت کند،تعداد افراد شاغل خود را به ۵۰ الی ۶۰ هزار نفر خواهد رساند.

حتما بخوانید
رفع مشکل اسپم شدن ایمیل ها و بازگرداندن آن ها به اینباکس

اما هنوز قسمتی از این کارخانه توسط استاندارد اپل تایید نشده که بخش بارز آن، خوابگاه هایی است که برای کارگران در نظر گرفته شده است. هنوز مشخص نیست که Luxshare چه خطایی در این زمینه انجام داده، اما همین موضوع باعث شده تا این کارخانه نتواند تاییدیه مذکور را از کمپانی اپل دریافت کند.

شرکت Luxshare  درباره افزایش دادن فعالیت های خود می باشد و قصد دارد تا دو مرکز دیگر نیز بیرون از این پارک صنعتی احداث کند که البته باید تاییدیه آن را از دولت ویتنام بگیرد. کمپانی اپل غیر از کشور ویتنام، شرکت دیگری برای تولید آیفون ویسترون واقع در کشور چین با مبلغی حدود ۴۷۲ میلیون دلار در ماه گذشته میلادی خریداری کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *