شهرهای عربستان هدف حمله موشکی قرار گرفت

ایرنا: خبرگزاری رسمی عربستان (واس) گزارش داد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بامداد جمعه بار دیگر مواضع نظامی سعودی در شهرها را هدف حملات موشکی خود قرار داد.

واس با تأیید حمله موشکی نیروهای یمنی به این کشور مدعی شد که پدافند هوایی عربستان چند فروند موشک را رهگیری و منهدم کرده است.

بر اساس این گزارش این موشک‌ها از نوع بالستیک بوده و از صنعا پایتخت یمن به سوی شهرهای عربستان شلیک شده است.

این خبرگزاری به اسامی این شهرها اشاره‌ای نکرده، اما به نظر می‌رسد که شهرهای مرزی سعودی با یمن مورد هدف قرار گرفته است.

جنبش انصارالله یمن جمعه گذشته نیز یک فروند هواپیمای جنگی “تورنادو” متعلق به ائتلاف سعودی را با موشک‌های پیشرفته زمین به هوا و مجهز به فناوری مدرن در استان “الجوف” در شمال این کشور سرنگون کرد.

عربستان پس از حدود تقریبا پنج سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه‌تنها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه‌های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است.

انصارالله پس از آن که عربستان طرح صلح پیشنهادی گروه انصارالله را قبول نکرد و حملات خود به یمن را افزایش داد، حملاتش به مراکز حساس نظامی سعودی را از سر گرفته است.

“مهدی المشاط” رییس شورای عالی سیاسی یمن ۲۹ شهریور اعلام کرده بود که این گروه حملات پهپادی و موشکی به عربستان را به صورت مشروط متوقف می‌کند و امیدوار است این اقدام با پاسخ (مثبت) ائتلاف سعودی همراه باشد، اما این طرح عملا از سوی دولت ریاض و متحدانش مورد اقبال قرار نگرفت.

حتما بخوانید
ابهام در وام ۵میلیارد دلاری روسیه به ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code