ضد عرق ها و انواع مختلف آن

ضد عرق ها و انواع مختلف آن

ضد عرق ها که شامل اسپری ها یا انواع مام می شوند تعریق بدن را کاهش می‌دهند. ماده موثر اصلی محصولات ضدتعریق نمک آلومینیوم است. این ماده روی منافذ پوست اثر گذاشته و میزان خارج شدن عرق از آنها را کم می کند.

تفاوت ضد عرق و دئودورانت چیست

بعضی از ضدعرق ها دارای دئودورانت یا خوشبو کننده هم هستند. یعنی علاوه بر کاهش عرق کردن بوی خوبی هم به بدن شما می دهند. اما اگر دئودورانت خالی بخرید این محصولات تنها با ایجاد رایحه سعی در مخفی کردن بوی بدن شما دارند. به طور کلی ضد عرق ها به این منظور بسیار موثر تر هستند.

محصولات ضد تعریق

مواد تشکیل دهنده ضدعرق ها چیست

  • الکل

ضدعرق ها دارای مواد تشکیل دهنده مشابهی هستند. از جمله آنها الکل است. الکل حس خنک و خوبی به پوست می دهد. همینطور باعث خشک شدن سریع مواد روی پوست میشود و مانع از تماس آنها با لباسها و ایجاد لکه می شود.

  • مواد آنتی باکتریال

بعضی از ضدعرق ها دارای مواد آنتی باکتریال هستند. به این صورت باکتری هایی که باعث ایجاد بوی بد می شوند را از بین می برد. این باکتریها در واقع بی ضرر هستند و از عرق و بقایای پوست ما تغذیه می کنند. هرچه بیشتر عرق کنیم غذای بیشتری به این باکتری ها داده و باعث تولید بو در بدن ما میشود. ضد عرق هایی که حاوی آنتی باکتریال هستند روند رشد و تکثیر این باکتری ها را کند میکند.

  • نرم کننده

بعضی از ضد عرق ها دارای مواد نرم کننده پوست هستند. این مواد سطح پوست را نرم کرده و احساس خشکی و خارش را از بین میبرد.

حتما بخوانید
نیازی که شوهر‌ها بروز نمی‌دهند!

مقایسه ضد عرق ها

انواع ضدعرق

ضدعرق چهار دسته کلی دارد شامل:

  • اسپری ضد عرق
  • استیک یا مام صابونی
  • مام رولی
  • ژل یا کرم های ضد عرق

اسپری ضد عرق

اسپری ها خیلی سریع خشک می شوند و ردی از خود به جا نمی گذارند. بسیاری از افراد استفاده از اسپری ها را ترجیح می دهند. البته استفاده از اسپری برای کسانی که مشکل تنفسی دارند مناسب نیست.

ضد عرق ها

مام صابونی

این ماده یک قالب بزرگ ضدعرق است. از آن جا که مام‌ صابونی سطح مقطع بزرگی دارد برای افرادی که زیاد عرق می کنند مناسب است.

مام رولی و ژل و کرم

این مواد پوست را خشک نمیکند و جلوی عرق کردن را به راحتی می گیرد.

انتخاب اینکه کدام یک از انواع ضد تعریق برای ما مناسب است کاملا به سلیقه شخصی شما ربط دارد و این محصولات برتری خاصی به یکدیگر ندارند.

انواع ضد عرق و دئودورانت

ضد عرق مخصوص پوستهای حساس

در صورتی که به ضدعرق و دئودورانت آلرژی دارید و این مواد باعث خارش و قرمزی به‌خصوص در ناحیه زیر بغل شما می شوند، مصرف این محصولات را متوقف کنید. حساسیت معمولاً به خاطر اسانس و عطر موجود در این محصولات است. البته بعضی از افراد ممکن است به آلومینیوم یا الکل هم حساسیت داشته باشند.

در صورتی که دچار آلرژی می شوید بهتر است از ضدعرق های بدون عطر و بدون رنگ استفاده کنید. همچنین استفاده از مرطوب کننده ها را فراموش نکنید تا پوست شما خشک و حساس نشود.

دئودورانت بهتر است یا ضد تعریق

مزیت ضد تعریق نسبت به دوران این است که جلوی عرق کردن را میگیرد. پس اگر مشکل شما لکه های عرق روی لباس های تان است، یا کف دست یا کف پای شما دائماً خیس می شود؛ ضدعرق گزینه بهتری است. چون دئودورانت ها جلوی عرق کردن را نمی گیرند.

حتما بخوانید
خرید و قیمت بادی اسپلش زنانه اسکی مدل papaya island حجم 250 میلی لیتر

دلایل عرق کردن زیاد

کجا از ضد عرق استفاده کنیم

ضدعرق ها تقریباً در همه جای بدن قابل استفاده هستند. اما در صورتی که بیش از حد عرق می کنید بهتر است به پزشک مراجعه کرده و محصولی قوی تر از محصولات تجاری بازار تهیه کنید.

چه زمانی از ضد عرق استفاده کنیم

پیش از استفاده از ضدعرق بهتر است که به حمام رفته باشید و بدنتان تمیز و خشک باشد ۵ تا ۱۰ دقیقه پس از حمام می‌تواند ضد عرق استفاده کنید.

بهترین ضد عرق را چگونه پیدا کنم؟

در بازار انواع مختلف ضدعرق موجود است و شما با توجه به سلیقه شخصی خودتان باید بهترین ضدعرق برای خودتان را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *