چه مدل ریشی برای چه صورتی مناسب است؟

چه مدل ریشی برای چه صورتی مناسب است؟

اگرچه دوران ترند بودن ریش های بلند به پایان رسیده، ولی ریش همواره بخشی از استایل مردانه است. در گذاشتن ریش، فرم صورت اهمیت بالایی دارد. هر مدل ریشی به هر صورتی نمی آید و با توجه به این که صورت شما گرد، کشیده، بیضی و یا انواع دیگر است مدل ریش مناسب شما یکسان نخواهد بود. پس برای اینکه بدانید چه مدل ریشی برای شما مناسب است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید:

راهنمای تشخیص فرم صورت

قبل از هر چیزی لازم است که بدانید صورت شما چه فرمی دارد. ممکن است تصور کنید که دانستن این موضوع خیلی آسان است. اما گاهی با اندازه گیری بر اساس معیارهای دقیق متوجه خواهید شد که در اشتباه بوده اید. برای تشخیص دقیق فرم صورت یک متر بردارید و قسمت‌های مختلف صورت خود را با آن اندازه بگیرید. این قسمت ها شامل:

عرض پیشانی: که فاصله بالاترین نقطه قوس یکی از ابروها تا نقطه قوس ابرو دیگر است.

فاصله دو گونه: فاصله بین برجسته ترین نقطه دو گونه که در زیر گوشه بیرونی چشم قرار گرفته را میگویند.

خط فک : فاصله نوک چانه تا محلی که استخوان فک در زیر گوش به سمت بالا زاویه می گیرد ضربدر ۲، چون بای دو طرف می‌خواهیم.

طول صورت: فاصله بین نقطه رویش مو در بالای پیشانی تا نوک چانه.

بعد از به دست آوردن اندازه های گفته شده دقت کنید که کدام یک بیشتر است ست و با مقایسه با موارد زیر فرم اصلی صورت خود را پیدا کنید:

صورت بیضی

صورت بیضی

صورتی است که در آن فاصله دو گونه و اندازه پیشانی از خط فک بیشتر است. زاویه گوشه های فک در صورت بیضی بیشتر از اینکه تیز باشد به گردی میزند.

صورت مستطیلی

صورت مستطیلی

در این نوع صورت طول صورت از بقیه اندازه ها بیشتر است. معمولاً اندازه خط فک پیشانی و فاصله دو گونه یکسان است.

حتما بخوانید
طراحی ناخن با لاک زرشکی براق و مات؛ ۲۳ مدل دخترانه و زنانه

صورت مثلثی

صورت مثلثی

در این صورت اندازه خط فک از فاصله دو گونه بیشتر است و فاصله دو گونه از اندازه پیشانی بیشتر است.

صورت گرد

صورت گرد

در این نوع صورت فاصله دو گونه و اندازه طول صورت تقریباً برابر است. همچنین اندازه پیشانی و خط فک هم تقریباً برابر است و اندازه پیشانی و خط فک کمتر از فاصله دو گونه و طول صورت است. در صورت گرد زاویه فک نرم است و محل آن چندان پیدا نیست.

صورت قلبی

صورت قلبی

در این صورت اندازه پیشانی از فاصله دو گونه بیشتر است. همچنین اندازه پیشانی از اندازه خط فک هم بیشتر است. در این صورت چانه حالت نوک تیز دارد.

صورت مربعی

صورت مربعی

در این صورت همه اندازه ها تقریباً برابرند. همچنین زاویه فک تند و تیز است.

صورت لوزی

صورت لوزی

در این صورت طول صورت از همه اندازه ها بیشتر است. بعد از طول صورت فاصله دو گونه بیشتر است و بعد از فاصله دو گونه اندازه پیشانی بالاترین است و پس از آن اندازه خط فک قرار میگیرد. در صورت لوزی چانه حالت نوک تیز دارد.

انتخاب ریش

پس از آنکه مدل صورت خود را تشخیص دهید به سراغ انتخاب ریش مناسب هر مدل صورت می رویم

صورت بیضی

مدل ریش صورت بیضی

صورت بیضی یکی از بهترین انواع صورت است و تقریباً همه مدل ریشی به آن می آید. علت این موضوع آن است که این صورت ویژگی های فرم مربع و گرد را هم دارد و در نتیجه نیاز نیست به دنبال ایجاد تعادل باشیم.

برای صورت بیضی می‌توانید مدلی را انتخاب کنید که روی فک حالت مربعی و زاویه دار ایجاد کند و با خطوط تمیز روی گونه ها پایین بیاید. این مدل ریش وزن یک رویش کامل را با جلوه زیبا تکمیل می کند.

حتما بخوانید
راهنمای شیک‌پوشی برای آقایان

صورت مستطیلی

مدل ریش صورت مستطیل

صورت مستطیلی بدون ریش هم زیباست و فقط کافی است مدل موی مناسب را انتخاب کنید تا به چهره زیبا دست پیدا کنیم. اما اگر علاقه مند به داشتن ریش هستید باید توجه کنید که فرم صورت مستطیلی یک فرم کشیده است. پس از ریش هایی که کشیدگی را بیشتر نشان بدهد دوری کنید. از جمله این ریش ها: ریش بلن،د مثلثی، نوک تیز، و ریش بزی هستند به جای این ریش ها بهتر است به سراغ ریش هایی بروید که صورت را پهن تر نشان میدهند. و به این صورت شما زیاد کشیده به نظر نمی‌آیید.

صورت مثلثی

مدل ریش صورت مثلثی

در صورت مثلثی هدف این است که توجه از روی فرم مشخص و بارز چانه برداشته شود. برای این منظور بهترین راه ترکیب سبیل قابل توجه با ته ریش یا ریش کوتاه است. این مدل شما را بسیار جذاب خواهد کرد و توجه دیگران را به بخش بالایی صورتتان جلب می کند. توجه کنید که شما نباید روی گونه ها ریش خود را بلند کنید چرا که فک شما را پهن تر نشان میدهد به جای آن خط ریش را بلند کرده و پایینتر بیاورید. البته بهتر است به جای پایین کشیدن خط ریش تا روی چانه انتهای آن را تخت و مربعی شکل کنید.

صورت گرد

مدل ریش صورت گرد

اگر صورت گرد دارید مهمترین موضوع مرتب نگه داشتن ریش است. چرا که در صورت داشتن ریش بلند و نامرتب صورت شما شبیه یک توپ می شود. شما باید روی زوایای ریشتان کار کنید.

مدل های ریش مثلثی و بزی مناسب صورت گرد هستند. برای رسیدن به این مدل ریش، ریش روی گونه هایتان را کوتاه کنید و وقتی به چانه می رسید ریش ها باید بلندتر باشد.

داشتن ریش بزی یا پروفسوری روی چانه باعث می شود که چانه شما بلند تر و مشخص تر به نظر بیاید.

حتما بخوانید
اتیکت و آداب پوشیدن پاپیون برای آقایان

صورت قلبی

مدل ریش صورت قلبی

صورت قلبی فرم معکوس  صورت مثلثی است. صورت قلبی از فرم های صورت کوچک است. ریش پرپشت باعث می شود صورت شما کوچکتر به نظر برسد. پس از آن دوری کنید به جای ریش پر به سراغ ته ریش بروید. ته ریش باعث می شود که خشونت و جذابیت مردانه پیدا کنید. در عین حال سیبیل و ریش چانه تان را بلند تر نگه دارید تا فک شما حجم و عمق بیشتری پیدا کند.

صورت مربعی

مدل ریش صورت مربعی

صورت مربعی از فرم‌های صورت جذاب برای مردان است. اما مدل ریشی که بیش از حد بر روی فرم صورت تان تاکید کند مناسب نیست. از آنجا که فک شما پهن است نباید سراغ ریش مربعی با خطوط تیز و زاویه قائمه بروید و برخلاف آن باید در جهت ایجاد چانه با فرم گرد یا مثلثی تلاش کنید.

ریش بزی مناسب صورت شما است چراکه حالت جذاب استخوانی چهره تان را حفظ می کند ولی اندکی از پهنی استخوان فک تان می کاهد. در نتیجه تمرکز روی بقیه اجزاء چهره‌تان بیشتر می‌شود و چشمان زیبای تان به چشم می آید.

صورت لوزی

مدل ریش صورت لوزی

صورت لوزی بیشترین پهنا را در ناحیه فاصله بین دو گونه دارد. اگر فرم صورت شما لوزی است ریش تراش را کنار بگذارید برای جبران برجستگی گونه هایتان موی چانه را حتما حفظ کنید. باید سعی کنید چانه مربعی و برجسته داشته باشید تا صورتتان به تعادل برسد. البته لازم نیست ریش خود را روی چونه زیادی بلند کنید. هر شکل نوک تیزی می تواند کافی باشد. می‌توانید خط فک خود را پهن تر کنید تا نیمه پایینی صورتتان حالت مربعی پیدا کند. با کوتاه کردن سبیل ها تاکید روی گونه ها و خط فک شما بیشتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *