نکات کلی راجع به فریز کردن مواد غذایی

نکات کلی راجع به فریز کردن مواد غذایی

فریز کردن مواد غذایی از بهترین روشها برای نگهداری خوراکی ها در مدت طولانی است. همچنین این روش از هدر رفتن غذاها جلوگیری می کند فرقی نمی‌کند خوراکی تازه دارد یا غذای مانده همه اینها قابل فریز کردن هستند. البته فریز کردن باید به روش درست و علمی صورت بگیرد، اینگونه هم خوراکی مزه خوب خود را حفظ می کند و هم آلوده نخواهد بود. با ما همراه باشید:

فریز کردن خوراکی ها برای حفظ سلامت و تازگی

مواد غذایی فریز شده

فریز کردن خوراکی ها باکتری های موجود در غذا را نمیکشد، اما از طرفی سرعت تکثیر باکتری ها را به مقدار قابل توجهی پایین می آورد. به همین خاطر منجمد کردن مانع فاسد شدن مواد غذایی می شود. اما توجه کنید بعد از آنکه ماده غذایی از فریزر خارج می شود و یخ آن ذوب می شود باکتری ها دوباره شروع به فعالیت می کند و پس از آن وقت زیادی برای خوردن یا پختن ماده غذایی ندارید.

برای فریز کردن دمای فریزر باید کمتر از منفی ۱۷ درجه سانتیگراد باشد. برای این منظور اگر فریزر شما دما را نشان نمیدهد از دماسنج استفاده کنید.

بیشتر مواد غذایی می توانند دو تا سه ماه در فریزر سالم بمانند. البته نکات مربوط به هر ماده غذایی می تواند متفاوت باشد و این موضوع بسیار به کیفیت خود ماده غذایی مربوطه است.

نکات مهم فریز کردن

 چه ظروفی برای فریز کردن مناسبند

روش های نگهداری از مواد غذایی - فریز کردن

برای فریز کردن از کیسه مخصوص فریزر، ظرفهای نگهدارنده دردار پلاستیکی استفاده کنید. توجه کنید که ظرف های شیشه ای برای فریز کردن مواد غذایی مناسب نیستند. چرا که در اثر تغییر دما ممکن است دچار شکستگی یا ترک شود.

در نظر داشته باشید که کیسه های پلاستیکی مخصوص فریزر با سایر کیسه های پلاستیکی متفاوتند. کیسه مخصوص فریزر از پلاستیک ضخیم تری درست شده و حاوی مواد خاصی است که در فریزر از بین نمی روند. در صورتی که کیسه های معمولی این ویژگی را ندارند.

حتما بخوانید
۳۳ مدل مانتو بلند اندامی؛ جدید و شیک

اندازه مواد غذایی برای فریز کردن

فریز کرد سبزیجات در یخچال

سعی کنید مواد غذایی را در اندازه های متناسب و کوچک در فریزر قرار دهید. این موضوع باعث می‌شود که یخ مواد زودتر آب شده و مواد غذایی اضافه هدر نرود و دور ریخته نشوند. مثلاً به جای فریز کردن یک کاسه بزرگ سوپ آن را در چند ظرف جداگانه فریز کنید.

برای این که مواد خوراکی کوچک مانند میوه های کوچک، قطعات موز یا لوبیا سبز  را فریز کنید، می‌توانید آنها را روی یک سینی فلزی پخش کنید و در فریزر بگذارید. پس از آن که مواد گفته شده یخ زدند، هر کدام از آنها را به صورت جداگانه در کیسه فریزر یا ظرف مخصوص قرار دهید و در فریزر بگذارید.

فریز کردن و حفظ مواد غذایی

فریز کردن مواد غذایی - فندق

توجه کنید که فریز کردن روشی برای جلوگیری از فاسد شدن مواد نیست، بلکه روشی برای حفظ تازگی مواد غذایی است. مواد پس از ذوب شدن در کیفیت خوبی خواهند بود. مثلاً اگر میوه های کوچک شل و خمیری را فریز کنید پس از خارج کردن از فریز همچنان حالت شل و خمیری خواهند داشت.

توجه داشته باشید که خارج کردن تمام هوای موجود در ظرف یا کیسه زیپ دار فریزر غیر ممکن است. به همین خاطر است که نمی توانید جلوی سوختگی فریزری موادی که در فریزر قرار میدهید را بگیرید. البته در صورتی که مصرف غذای فریزری شما بالاست می توانید از دستگاه خلا ساز برای خارج کردن هوا استفاده کنید.

فریز کردن غذای داغ

فریز کردن غذاها و خوراکی ها و سوپ

قبل از اینکه مواد غذایی را فریز کنید، باید صبر کنید که کاملاً سرد شوند. فریز کردن غذایی که داغ است سلامت غذا را به خطر می‌اندازد. به این خاطر که در آن صورت زمان بیشتری برای یخ زدن نیاز دارد و ماده در خطر دمایی قرار می گیرد.

حتما بخوانید
چند روش عالی برای خواندن درس‌هایی که از آن‌ها متنفرید!

همچنین با قرار دادن یک جسم داغ در فریزر مواد غذایی دیگر هم گرم می‌شوند و ممکن است باعث فساد آنها شود.

فرایند یخ زدایی صحیح خوراکی ها

تمشک میوه

نحوه درست یخ زدایی بستگی به نوع ماده غذایی دارد. مثلاً میوه های یخ زده را می توانید بلافاصله در حالت یخ زده برای درست کردن اسموتی استفاده کنیم. همچنین رب گوجه فرنگی یخ زده را می توانید مستقیماً به سوپ، سس یا غذای خود اضافه کنید. البته می‌توانید مرغ یخ زده را هم به طور مستقیم روی حرارت بگذارید و بپزید ولی این بهترین روش استفاده از مرغ نیست!

در بسیاری از غذاها شما باید ابتدا خوراکی را به طور کامل یخ زدایی کنید. این موضوع به خصوص در مورد مواد غذایی پروتئینی مانند مرغ، و ماهی و گوشت صدق می کند. بهترین روش این است که این مواد را از فریزر خارج کرده و شب تا صبح در یخچال بگذارید. در صورتی که از آب گرم یا دمای اتاق برای یخ زدایی از این مواد استفاده کنید، ممکن است باعث مسمومیت غذایی شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *