همه چیز درباره ژلیش ناخن

همه چیز درباره ژلیش ناخن

امروزه ژلیش‌ ناخن محبوبیت زیادی بین خانم ها پیدا کرده. اما آیا میدانید تفاوت ژلیش ناخن با لاک معمولی چیست؟ توجه کنید که ژلیش ناخن با کاشت ناخن به روش ژل تفاوت دارد. ژلیش تنها برای طراحی ناخن و زیبایی استفاده میشود. در واقع ژلیش تاثیری در بلندی یا فرم‌ناخن ها ایجاد نمی کند.

آموزش ژلیش ناخن

ژلیش ناخن 3

ژلیش ناخن به این صورت است که ابتدا لاک ژلیش را روی ناخن ها میزنید. پس از آن دست خود را به مدت ۱۵ ثانیه تا یک دقیقه در دستگاه ژلیش می گذارید. دستگاه ژلیش می تواند دارای لامپ ال ای دی یا لامپ یو وی که همان اشعه ماورای بنفش است باشد. البته زمان لازم برای خشک شدن با توجه به نوع لامپ و برند لاک متفاوت است. بر اثر حرارت و نور لامپ لاک‌ژلیش خشک و جامد میشود. باید توجه کنیم که لاک کاملا خشک شود و حتی اگه ذره ای احساس تر بودن کردید باید آن را مجدداً زیر نور لامپ بگیرید به این خاطر که لاک ژلیش به طور عادی خشک نمی شود.

البته توجه داشته باشید که لامپ هایی که از اشعه ماورای بنفش استفاده می کنند برای پوست مضر هستند. به همین دلیل تکنولوژی به سمت استفاده از لامپهای ال ای دی پیش می رود.

تفاوت لاک ژلیش و لاک معمولی

لاک ناخن

پس در واقع اصلی ترین تفاوت لاک معمولی با لاک ژلیش در خشک شدن آنهاست. لاک معمولی در معرض هوا خشک میشود و لاک ژلیش حتماً باید زیر نور قرار بگیرد. اگر لازم باشد که از دو لایه لاک استفاده کنید، هر لایه باید جداگانه زیر لامپ قرار بگیرد. همچنین حتی براق کننده هم باید یک دور زیر لامپ قرار بگیرد.

حتما بخوانید
روش تهیه پاک کننده خانگی آرایش

پاک کردن لاک ژلیش

ژلیش ناخن 4

نکته خوب در مورد ژلیش این است که برای ناخنها ضرری ندارد. البته این در صورتی است که پاک کردن آن به درستی صورت بگیرد. لازم است که برای پاک کردن لاک ژلیش از مواد باکیفیت استفاده شود.

عده ای تصور می کنند که استفاده از لاک معمولی یا لاک ژلیش مانع از تنفس ناخن میشود. در واقع ناخن هیچ احتیاج به تنفس ندارد و یک بافت مرده است. اگر پس از پاک شدن ژلیش احساس کردید که ناخنتان آسیب‌دیده حتماً از کرم یا روغن های ترمیم کننده استفاده کنید. همچنین در زمان مانیکور از کوتیکول ناخن محافظت کنید.

ژلیش هزینه زیادی ندارد ولی هزینه آن در سالنهای مختلف متفاوت است و با توجه به طرح مورد نظرتان تغییر می کند. می توانید با خرید کیت مخصوص ژلیش در خانه ناخن های خود را جلب کنید و از پرداخت هر بار هزینه سالن دوری کنید.

دوام ژلیش ناخن

لاک ناخن - لیوان در دست

دوام ژلیش ناخن به طور قطعی قابل پیش بینی نیست. این موضوع به تخصص ناخن کار و برند مورد استفاده و موارد دیگر مربوط است. به طور کلی ژلیش یک تا سه هفته دوام می آورد. ژلیش ناخن با استون و لاک پاک کن از بین میرود. معمولا برای پاک کردن ژلیش باید به سالن ها مراجعه کنید. البته آن زمان گفته شده زمانی است که ژلیش بدون ترک و پریدگی کاملا سالم به نظر می رسد در غیر این صورت حتی پس از یک ماه هم بر روی ناخن خواهد ماند. توجه کنید که هرگز برای کندن ژلیش از ناخنتان اقدام نکنید این کار باعث آسیب به بافت ناخن میشود.

حتما بخوانید
۱۵ مدل موی زیر مقنعه برای دانشجویان و کارمندان

مزایای ژلیش ناخن

ژلیش ناخن 2

  • ظاهر ناخن شما همیشه آراسته و زیبا خواهد بود.
  • ژلیش ناخن به سرعت خشک می شود. و مانند لاک نیست که شما مجبور باشید در لحظات اولیه از دستان خود مراقبت کنیم تا به جای مالیده نشود. لاک ژلیش پس از یک دقیقه به طور کامل خشک خواهد بود و دیگر امکان خراب شدن آن وجود ندارد.
  • ژلیش ناخن برای کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند مناسب است. و کمک به ترک این عادت میشود.
  • ژلیش ناخن بسیار بادوام تر از لاک معمولی است و به راحتی لب پر نمی شود و ترک نمیخورد. پس اگر فعالیت‌های زیادی با دستان تان انجام می دهید ژلیش گزینه مناسبی برای شماست.
  • ژلیش ناخن مانند لاک معمولی با ظرف شستن و در معرض آب بودن از بین نمی رود. هچنین شفافیت خود را از دست نمی‌دهد.
  • زمانی که قصد سفر دارید لازم نیست نگران پاک شدن لاک خود باشید و هیچ زمانی را لازم نیست صرفه ترمیم لاکتان بکنید.
  • استفاده از ژلیش برای افرادی که با مواد شیمیایی مانند الکل و ستون کار می کنند مناسب است. و آسیبی به ناخن ها و لاک آنها نمی رسد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *