چهار محصول پوستی که می‌توانید با هم استفاده کنید

چهار محصول پوستی که می‌توانید با هم استفاده کنید

محصولات طبیعی معمولا با هم تداخلی ندارند. البته محصولات طبیعی اثر چشمگیری هم ندارند و غلظت ماده موثر در آن ها بسیار پایین است. اما این در مورد کرم ها و محصولات کارخانه ای درست نیست. بعضی از محصولات پوستی دارای همپوشانی هستند و استفاده آنها در کنار یکدیگر توصیه نمی شود. از طرف دیگر بعضی از محصولات پوستی می توانند مکمل هم باشند و استفاده آن ها در طول روز یا یک روز در میان بسیار مناسب است. این محصولات در کنار هم حتی اثر بهتری دارند. همچنین می توانیم از محصولاتی استفاده کنیم که دارای هر دو این موارد هستند. در اینجا چهار ترکیبی که استفاده هم همزمان آنها ضرری ندارد را مرور می کنیم.

رتینول و هیالورونیک اسید

ساخت کرم در خانه مراقبت از پوست

رتینول ماده بسیار مفیدی است که به استفاده از آن توصیه زیادی می شود. رتینول ویتامین آ است که البته دارای عوارضی از جمله خشکی پوست هم هست. رتینول معمولاً باعث تحریک پوست و سوزش آن می شود. پس در هنگام استفاده از رتینول لازم است کرم مرطوب کننده مناسب هم استفاده کنید. یکی از آبرسان های بسیار مناسب هیالورونیک اسید است. رتینول جایگزینی سلول ها را سرعت می بخشد و افزایش تولید کلاژن را در پی خواهد داشت و موجب صاف شدن پوست شما می شود. هیالورونیک اسید در کنار آن باعث جذب آب برای پوست تان می شود و رطوبت پوست را به آن باز می گرداند. با استفاده همزمان این دو ترکیب می‌توانید خشکی ایجاد شده توسط رتینول را برطرف کنید. البته منظور از استفاده همزمان استفاده در بازه زمانی کوتاه است و این به معنی قاطی کردن این دو نیست.

حتما بخوانید
ژل ابرو چیست و روش های ساخت آن

ویتامین سی و ویتامین ای

مراقبت هاز پوست نقش ویتامین ها

این ویتامین ها مناسب سیستم ایمنی و جوانسازی پوست هستند. ویتامین سی در برابر رادیکال های آزاد از پوست محافظت می کند. ویتامین ای هم پوست را آبرسانی میکند. ویتامین سی دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است. مصرف این دو در کنار هم حتی اثر ویتامین سی را افزایش میدهد. همچنین ویتامین ای باعث پایداری ویتامین سی میشود. استفاده از محصولی که حاوی هردوی این ویتامین هاست توصیه میشود.

آلفا هیدروکسی اسیدها و بتا هیدروکسی اسیدها

مراقبت از پوست

شما می توانید از آلفا هیدروکسی اسید ها با درصد پایین(زیر 15%) و بتا هیدروکسی اسیدها به طور همزمان استفاده کنید. هر دوی این ها دارای خصوصیات لایه بردار هستند. معمولاً گلیکولیک اسید، لاکتیک اسید و مالیک اسید در بعضی از محصولات در کنار هم به کار می روند سالسیلک اسید هم به عنوان یک بتا هیدروکسی اسید در کنار آنها به کار میرود. می‌توانید اسید های قدیمی مانند آلفا هیدروکسی اسیدها و بتا هیدروکسی اسیدها را هم با هم استفاده کنید و برای از بین بردن لکه های صورت و جای جوش و خود جوش از آنها بهره ببرید استفاده همزمان این ماده ها علاوه بر خاصیت آنتی باکتریال و ضد التهابی فواید زیادی دارد.

بنزوئیل پروکساید و سالسیلیک اسید

جوش صورت

بنزوئیل پروکساید برای درمان آسیب های پوستی به کار میرود. سالیسیلیک اسید هم برای تمیز کردن منافذ پوست از چربی و به عنوان یک لایه بردار کاربرد دارد. هر دوی این مواد خاصیت ضد جوش دارند. مصرف همزمان این دو ماده باعث درمان و از بین رفتن جوش ها می میشود. می‌توانید برای تمیز کردن صورتتان از شوینده ای استفاده کنید که حاوی این دو ماده باشد.

حتما بخوانید
ماسک صورت برای انواع پوست (چرب، خشک، مختلط)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *